Skip Navigation LinksNews
Tüm Haberleri Göster

DAÜ Turizm Fakültesi, Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü Gastronomi Yarışması'nda

DAÜ Turizm Fakültesi, Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü Gastronomi Yarışması
Yayınlanma Tarihi: 25 Kasım 2015, Çarşamba

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Turizm Fakültesi, Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü “1. Gastpro Team 2015 Gastronomi Yarışması”na katıldı. DAÜ’nün davetli olarak katıldığı söz konusu yarışma “Banquet Magazine” tarafından Girne Grand Pasha Hotel, Vienna Balo Salonu’nda gerçekleştirildi.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) faaliyet gösteren 12 gözde turizm tesisinin bar, mutfak ve servis ekiplerinin katıldığı ve dünyada bu formatta ilk kez gerçekleştirilen "Gastpro Team 2015 Gastronomi Yarışması" juri koltuğunda DAÜ Turizm Fakültesi, Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü Öğretim Görevlisi ve Dünyanın En İyi Yemek Tarifi Kitabı Ödülü "Cookbook Gourmand Awards" sahibi Gastronomi Yazarı, Şef Ömür Akkor yer aldı.

Fuar havasında gerçekleşen ve birçok firmanın yurtdışından da üst düzey katılım gösterdiği söz konusu organizasyona turizm, iş, eğitim ve medya dünyasından yaklaşık 400 davetli katıldı. Etkinliğe katılan Gastronomi Mutfak Sanatları Bölümü öğretim üyeleri ve öğrencileri gün boyu etkinlikleri takip etme şansına sahip oldular.

Aynı akşam, Bellapais Gardens restoranda verilen gala yemeğine, sektör temsilcileri, jüri üyeleri, DAÜ Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan Kılıç ile Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. M. Güven Ardahan da katıldı. Yemeğin adeta bir "tadım mönüsü" havasında olduğunu belirten Prof. Dr. Kılıç ve Yrd. Doç. Dr. Ardahan, organizasyonun gerçekleşmesini sağlayan Banquet Magazine direktörü ve Turizm Fakültesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü öğretim görevlisi Salih Doğrusöz ile Bellapais Gardens otel ve mutfak ekibine teşekkürlerini iletti.DAÜ Web Siteleri